Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země
popis

Riccione - Kemp Adria-karavany ***

Itálie Od 1 436,- Kč

O Trendu

Vážení přátelé,
V cestovní agentuře TREND můžete najít více než 4000 zájezdů po celém světě. V nabídce máme jak pobytové zájezdy, tak zájezdy poznávací, ale najdete u nás rovněž studijní pobyty i zájezdy do exotických zemí. Nechybí zájezdy s pěší turistikou i zájezdy do termálních lázní. Kromě zájezdů u nás můžete zakoupit rovněž mezinárodní jízdenky od Student Agency po celé Evropě. Jsme cestovní agentura spolupracující pouze s pojištěnými cestovními kancelářemi naší republiky. Děkujeme Vám za to, že jste navštívili naše webové stránky a v případě zájmu o jakýkoliv zájezd nás neváhejte kontaktovat.

Za  CA TREND - FRANTIŠEK TUHÁČEK

Velká Británie, Skotsko - Inverness a Skotská vysočina - BB

Inverness, jedno z nejstarších skotských měst, má krásnou polohu u zálivu Moray Firth na severním konci údolí Great Glen. Nejstarší záznamy na křižovatce obchodních cest sahají do 6. století. V té době bylo Inverness centrem Piktského království. Město bylo pravděpodobně založeno králem Davidem I. ve 12. století a je dnes centrem a řečeno s mírnou nadsázkou "hlavním městem skotské vysočiny". Řeka Ness, vytékající ze světoznámého jezera Loch Ness se vlévá do zálivu Moray Firth a protéká srdcem, tedy centrem města. Na našich lodních výletech poplujeme po tajemném jezeře Loch Ness i v mořském zálivu Moray Firth, údajně jedním z nejlepších míst pro pozorování delfínů v Británii. Pěšky se projdeme podél části Kaledonského kanálu, který propojuje čtyři "jezera" přes řadu vyvýšených prahů. Ta překonává soustavami zdymadel a vytváří tak vodní cestu napříč Skotskem od jihozápadu z Fort William na severovýchod do Inverness. Tato cesta prochází přes Great Glen, Velký zlom, druhou největší příkopovou proláklinu na světě. Při našich výletech na Skotskou vysočinu se budeme pohybovat jedinečnou nedotčenou krajinou. Starým cestovatelům údolí Glen Affric připomínalo Afriku, v pohoří Cairngorm Mountains vystoupáme na subarktickou žulovou rovinu, trojice hor v Torridon Hills, kam zamíříme, je naprosto oprávněně považována za jednu z nejkrásnějších horských skupin Skotska. Poznámka : V závislosti na letovém řádu 2015 může být program lehce upraven.

Program

  1. Den: odlet z Prahy, vyhlídková jízda vlakem nebo autobusem přes skotskou vysočinu z Edinburghu do Inverness. Seznámení s místem. Posezení v typické skotské hospůdce. Ubytování.
  2. Den: snídaně, pronajatou dopravou - zastávka s prohlídkou palírny TOMatin. Ochutnávka single malt whisky. Prohlídka CAWDOR CASTLE, často spojovaného s hradem krále Mackbetha. Zastávka u CULLODENU, památníku bitvy, která znamenala definitivní porážku Bonnie Prince Charlieho a jeho skotských oddílů. Návrat do INVERNESS. Projdeme se centrem města. Zastavíme se mj. u nejstaršího zachovalého domu ve městě Abertarf House v Church Street z roku 1593, u hradu z načervenalých pískovcových kvádrů z poloviny 19. století na místě, kde stával hrad již ve 12. století. Návrat do místa ubytování.
  3. Den: snídaně, pronajatou dopravou přejezd na molo, hodinový lodní výlet po jezeře Loch Ness. Vyhlídka na zříceninu hradu URQUHART CASTLE v místě nejčastějších pozorování příšery. Přejezd nad nejhlubším místem jezera. Odjezd do údolí GLEN AFFRIC se zachovalým porostem starých borovic skotských, procházka kolem jezera LOCH AFFRIC, cca 10 km téměř po rovině. Návrat do místa ubytování.
  4. Den: snídaně, výlet pronajatou dopravou přes jedinečnou krajinu North West Higlands. Zastávky na vyhlídkových bodech. Cca 5 a 1/2 hodinová okružní túra v TORRIDON HILLS. Od parkoviště na severním pobřeží Loch Torridon, přes Coire Mhic Nóbuil na vrchol Sgurr Mhor a přes Tom na Gruagaich zpět na východiště (převýšení 1100 m). Večer návrat do místa ubytování.
  5. Den: snídaně, pronajatou dopravou k východišti na horskou túru v GRAMPIAN MOUNTAINS. Turistické centrum Aviemore, východiště do masivu Cairngorm, převládají tu obrovské, relativně rovné horské hřbety. Ve zdejší floře a fauně je řada arktických a alpínských druhů. Začínáme v Coire Cas a stoupáme na CAIRN GORM s nádherným výhledem, dále na Stob Coire an t´Sneachda a Cairn Lochan. V případě dobrého počasí a dostatku času až na druhou nejvyšší horu Skotska BEN MACDUI. Okruh 5 – 6 hodin, převýšení 900m. Večer návrat do místa ubytování.
  6. Den: snídaně, jednohodinový lodní výlet po MORAY FIRTH, který je jedním z nejlepších míst v Británii pro pozorování delfínů. Projížďka nám také nabídne fotogenické výhledy na Black Isle. Pěšky podél Kaledonského kanálu až ke zdymadlu DOCHGARRON LOCK. Okruh po rovině 12 km. Zpět do INVERNESS s možností nákupu upomínkových předmětů a posezení v kavárně na pěší zóně nebo stylové hospůdce na rozloučenou s městem. Večer návrat do místa ubytování.
  7. Den: snídaně, vlakem nebo autobusem do Edinburghu, transfer na letiště, odlet do ČR.

Ubytovnání

Vlastní

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně

Termíny

DatumDélkaCena od
11. 9. - 17. 9.7 dní32 990,- KčVíce o ceně
pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 25259,-
dospělý32 990,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka do Edinburghu vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály, 6x ubytování v B&B ve 2lůžkových pokojích se snídaní

Cena nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 25 000 Kč za 259 Kč
  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?