Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země

O Trendu

Vážení přátelé,
V cestovní agentuře TREND můžete najít více než 4000 zájezdů po celém světě. V nabídce máme jak pobytové zájezdy, tak zájezdy poznávací, ale najdete u nás rovněž studijní pobyty i zájezdy do exotických zemí. Nechybí zájezdy s pěší turistikou i zájezdy do termálních lázní. Kromě zájezdů u nás můžete zakoupit rovněž mezinárodní jízdenky od Student Agency po celé Evropě. Jsme cestovní agentura spolupracující pouze s pojištěnými cestovními kancelářemi naší republiky. Děkujeme Vám za to, že jste navštívili naše webové stránky a v případě zájmu o jakýkoliv zájezd nás neváhejte kontaktovat.

Za  CA TREND - FRANTIŠEK TUHÁČEK

Velká Británie, Skotsko - Ostrovy skotské whisky - hotel

Při našem putování za skotskou whisky budeme mít příležitost navštívit Islay, obtížněji dostupnou a přírodně velmi zajímavou výrobní oblast na nevelkém ostrově na jihu Vnitřních Hebrid. Ostrov je domovem mnoha známých whisky, pro které je charakteristická silně kouřová, rašelinná a slaná příchuť. Navštívíme a ochutnáme whisky z řady místních palíren, například Lagavulin, Caol Ila nebo Ardbeg. Na dalších ostrovech, které už patří k výrobní oblasti Islands, navštívíme jediné palírny, které zde jsou v provozu. The Isle of Jura Distillery na přírodně téměř nedotčeném ostrově Jura a Isle of Arran Distillers na ostrově Arran. Cestou na ostrovy ochutnáme whisky v Glengoyne Distillery na pomezí oblastí Lowlands a Highlands. Po prohlídkách palíren budeme relaxovat procházkami v překrásné a rozmanité skotské krajině a uvidíme nejednu historickou zajímavost. Provází Jarek Vinkler.

Program

  1. Den: odlet z Prahy, přejezd do místa ubytování.
  2. Den: snídaně, prohlídka s ochutnávkou whisky v GLENGOYNE DISTILLERY na hranici Lowlands a Highlands. Přejezd kolem největší sladkovodní plochy na britské pevnině LOCH LOMOND. Jezero je dlouhé 35 km, zastávka s vyhlídkou na BEN LOMOND. Občerstvení v Drover´s Inn na severním konci jezera: pub, který byste neměli minout! Zastávka v pitoreskním městečku INVERARAY na břehu Loch Fyne. Vyhlídka z kopce, kde stávala pevnost DUNADD, sídlo prvních králů Dalriady. Procházka magickým údolím KILMARTIN GLEN, kde irští osadníci založili v 6. st. království Dalriada. Večer ubytování.
  3. Den: snídaně, trajektem cca 2 hodiny plavby na nejjižnější ostrov Vnitřních Hebrid ISLE OF ISLAY, který je známý svými single malt whisky. Prohlídka palíren na jihu ostrova, které se nachází v těsném sousedství - LAPHROAIG DISTILLERY, LAGAVULIN DISTILLERY, ARDBEG DISTILLERY. Prohlídka KILDALTON CROSS, jediného zachovalého vysokého keltského kříže ve Skotsku. Je datován do 8. st., na jedné straně jsou biblické scény, na druhé jsou vytesány zvířecí motivy. Večer ubytování.
  4. Den: snídaně, trajektem cca 5 minut na jedinečně divoký a pustý ISLE OF JURA. Na dopravní značce Pozor ovce! Pozor jeleni! Cestou do jediné vesnice na ostrově CRAIGHOUSE zastavíme u osamělého stojícího kamene s vyhlídkou na skotskou pevninu. Prohlídka palírny THE ISLE OF JURA DISTILLERY. Zastávka na hřbitůvku v KEILS se zajímavými náhrobními kameny, jistý Gillour Mac Crain ve svém domě prý slavil 180x vánoce. Vyhlídka na dominantní kopce PAPS OF JURA. Trajektem zpět na ostrov Islay. Prohlídka bývalé sídelní pevnosti Lords of Isles ze 14. st. na ostrůvku na LOCH FINLAGGAN. Návrat do místa ubytování.
  5. Den: snídaně, pokračování v prohlídkách palíren s ochutnávkami na "ostrově whisky" ISLE OF ISLAY. Hlavním městem ostrova je hezká vesnice BOWMORE. Prohlídka Round Church (v kruhovém kostele se prý neměl kde skrýt ďábel). Prohlídka BOWMORE DISTILLERY. Prohlídky CAOL ILA DISTILLERY a BUNNAHABHAIN DISTILLERY (ještě je k dispozici BRUICHLADDICH DISTILLERY). V přístavu PORT ASKAIG vyhlídka na odplouvající trajekty. Návrat do místa ubytování.
  6. Den: snídaně, ranním trajektem cca 2 hod. na KYNTARE. Přes poloostrov k dalšímu trajektu (jede 30 minut) na ostrov ISLE OF ARRAN, který je považován za miniaturu Skotska, jednotlivé části ostrova jsou reminiscencí jiných oblastí Skotska. Ve vesnici LOCHRANZA s hradem ze 13. st. návštěva palírny ISLE OF ARRAN DISTILLERS. Procházka na západní straně ostrova v MACHRIE MOOR. Je to skutečně jedinečné místo, kamenné kruhy a stojící kameny tu byly vztyčeny před 6000 lety. Přejezd do přístavu BRODICK. Večerním trajektem cca 1 hod. na skotskou pevninu. Ubytování.
  7. Den: snídaně, cesta do Edinburghu, přejezd na letiště, odlet do ČR.

Ubytovnání

Hotel

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně

Termíny

DatumDélkaCena od
4. 5. - 10. 5.7 dní34 490,- KčVíce o ceně
pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 25259,-
dospělý34 490,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Edinburgh vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, kompletní doprava minibusem (cca 700 km), 6x ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiál

Cena nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 25 000 Kč za 259 Kč
  • místní doprava mimo program, ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?