Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země

O Trendu

Vážení přátelé,
V cestovní agentuře TREND můžete najít více než 4000 zájezdů po celém světě. V nabídce máme jak pobytové zájezdy, tak zájezdy poznávací, ale najdete u nás rovněž studijní pobyty i zájezdy do exotických zemí. Nechybí zájezdy s pěší turistikou i zájezdy do termálních lázní. Kromě zájezdů u nás můžete zakoupit rovněž mezinárodní jízdenky od Student Agency po celé Evropě. Jsme cestovní agentura spolupracující pouze s pojištěnými cestovními kancelářemi naší republiky. Děkujeme Vám za to, že jste navštívili naše webové stránky a v případě zájmu o jakýkoliv zájezd nás neváhejte kontaktovat.

Za  CA TREND - FRANTIŠEK TUHÁČEK

Andalusie, památky UNESCO a přírodní parky

Perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Cordóba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra i nejstarší megalitické stavby Evropy a Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, bílé vesnice, Ronda, kolébka corridy či pravěké jeskyně, vína i sherry, tapas i mořské plody a rytmy flamenca, to je Andalusie. Torcal - park El Torcal - NP Fuente de Piedra - Sevilla - NP Doňana - Jerez de la Frontera - Cádiz - Gibraltar - Torremolinos - Ronda - Córdoba - Granada - Alhambra

Program

 1. Den: Odlet z Prahy do Malagy , transfer do hotelu, večeře.
 2. Den: Snídaně. Výlet do pohoří Torcal: Antequera (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, turistika v přírodním parku El Torcal - vápencové skály a probouzející se jarní květena a orchideje nebo barvy podzimu v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, pozorování růžových plameňáků u Laguny. Návrat na ubytování, večeře.
 3. Den: Snídaně. Mandloňová cesta přes NP Fuente de Piedra (sušenky mantecados) do perly Andalusie Sevilly, kdysi nejbohatší město Španělska, katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emirů, kvetoucí zahrady Reales Alcázares, patia a radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, atmosféra obchodních uliček, zahrady Maria Luisa, moderní čtvrť výstaviště, odjezd na ubytování u Sevilly, večeře.
 4. Den: Snídaně. Cesta podél NP Doňana, Jerez de la Frontera, město proslavené jezdeckou španělskou školou a vínem sherry, ochutnání sherry, přístav El Puerto de Santa Maria. Cádiz, katedrála a zahrady, pozdrav Atlantiku a bílému pobřeží Costa de la Luz, variantně dle počasí a polit. situace návštěva Gibraltaru, britské kolonie s pevností střežící průliv mezi Evropou a Afrikou, Gibraltarská skála, fakultativně terénními vozy na vrchol, vyhlídka na Afriku, opice makaky; nebo koupání na písečných plážích Cadizu či na pobřeží Costa del Sol, ubytování v Torremolinos, večeře.
 5. Den: Snídaně. Cesta pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, ochutnání místních specialit a vína nebo turistická procházka do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, cestou bílých vesniček pueblos blancos, návštěva geologického divu Andalusie propasti Garganta del Chorro, krásná turistika 5km, cesta pobřežím a koupání na Costa del Sol, Návrat na ubytování, večeře. Večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca – jedinečná podívaná (29EUR s nápojem),
 6. Den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře, veřeče. Fakultativně maurská cesta na sever Andalusie, návštěva dolmenu Dolmen de Menga (národní kulturní památka – nejzachovalejší dolmen Evropy), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos Montilla, možnost nákupu specialit a vína, Córdoba, maurské město na řece Guadalquivir, židovská čtvrť, Mezquita (mešita přeměněná na katedrálu), kouzelné uličky, na jaře vyzdobená nádvoří na Slavnost pátií, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky. Nebo individuálně vlakem do Benalmadeny (hrad, Akvárium nebo lanovkou do hor Mijas s turistickými trasami) nebo vlakem do Malagy (historické centrum, Picasso).
 7. Den: Snídaně. Celodenní výlet do města Granada, jedno z nejkrásnějších měst světa, zasněžené vrcholky Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – Alhambra a zahrady Generalife, jedinečná maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu a maurská historie, cesta krajem bílých horských vesniček Las Alpujarras, Loja a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada, návrat na ubytování, večeře.
 8. Den: Snídaně. Po pobřeží Costa del Sol na Balkón Evropy a za bílými vesničkami, Frigiliana (keramiky s arabskými ornamenty)a turistika v kaňonu s levadou nebo maurská zřícenina s úchvatnými výhledy, Nerja na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, nazývaná přírodní katedrála Andalusie, vyhlášené pochoutky tapas – možnost ochutnání, Malaga, přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, sbírky Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba z 8. až 11. stol. se zahradami, archeologické muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, večerní atmosféra, transfer na letiště, odlet do Prahy v pozdních nočních hodinách.
 9. Den: Přílet do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Ubytovnání

Hotel - ubytování je zajištěno v hotelech 3x vnitrozemí, 4x Torremolinos ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Doprava

Letecky - Praha

Strava

Polopenze - Polopenze - snídaně kontinentální, večeře 3x servírované a 4x bufet.

Termíny

DatumDélkaCena od
29. 9. - 7. 10.9 dní21 990,- KčVíce o ceně
osoba21 990,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
 • služby českého průvodce
 • dopravu autokarem dle programu
 • transfer do/z hotelu
 • letištní taxy a poplatky
 • 7 polopenzí
 • leteckou přepravu Praha Malaga Praha
 • 7 ubytování

Cena nezahrnuje

 • výlet do Cordóby
 • záloha na vstupné do Alhambry s rezervací a místním průvodcem
 • Fakultativní služby, cesty veřejnou dopravou, ochutnávky a vstupy cca 90 EUR
 • jednolůžkový pokoj
 • připojištění storno nadstandard
 • cestovní pojištění a proti stornu
Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?