Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země
popis

Bibione - Rezidence Eurostar ****

Itálie Od 2 542,- Kč

O Trendu

Vážení přátelé,
V cestovní agentuře TREND můžete najít více než 4000 zájezdů po celém světě. V nabídce máme jak pobytové zájezdy, tak zájezdy poznávací, ale najdete u nás rovněž studijní pobyty i zájezdy do exotických zemí. Nechybí zájezdy s pěší turistikou i zájezdy do termálních lázní. Kromě zájezdů u nás můžete zakoupit rovněž mezinárodní jízdenky od Student Agency po celé Evropě. Jsme cestovní agentura spolupracující pouze s pojištěnými cestovními kancelářemi naší republiky. Děkujeme Vám za to, že jste navštívili naše webové stránky a v případě zájmu o jakýkoliv zájezd nás neváhejte kontaktovat.

Za  CA TREND - FRANTIŠEK TUHÁČEK

Velká Británie, Skotsko - Pohodový týden - Orkneje a "Old Man of Hoy"

Orknejské souostroví leží severně od skotské pevniny, kolem 59° severní šířky, a sestává z více než 70 ostrovů. Žije zde asi 21 tisíc obyvatel. První písemné záznamy pochází od Řeka Pythea z roku 325 př. n. l. Přímořské počasí, kombinované s relativně teplým Atlantickým oceánem, je příčinou velmi příjemného klimatu. Vhodným startem pro poznávání Orknejí je návštěva Orkney Museum v Kirkwallu a prohlídka impozantní středověké katedrály St. Magnus a jedinečné palírny skotské whisky Highland Park. Pravděpodobně nejslavnější, také pro svou mimořádnou zachovalost, jsou orknejské prehistorické monumenty. Řada z nich je na seznamu UNESCO. Skara Brae, Maeshowe, Ring of Brodgar, Stones of Stenness, abychom zmínili alespoň ty nejznámější, leží na relativně malém území a lze je navštívit během jednoho dne. Naše pěší cesty povedou také kolem útesů Marwick Head, přírodní rezervací s hnízdišti tisíců ptáků nebo na přílivový ostrov Brough of Birsay s pozůstatky staronorského osídlení. Jiné dny věnujeme túrám a procházkám po dalších obydlených ostrovech. Hoy s odlišným kopcovitým charakterem nabízí krásnou přírodu a nejslavnější krajinný útvar na Orknejích - osamělé skalisko Old Man of Hoy. Na ostrově Rousay půjdeme procházkou Westness Walk, nejdůležitější archeologickou mílí ve Skotsku. Na ostrově Wyre uvidíme zachovalou pevnost vikingského náčelníka Cubbie Roo’s Castle a nedalekou St Marys Chapel. The Taing je ideální místo pro pozorování tuleňů. Projedeme ostrovy Burray a South Ronaldsay, dnes přístupné po Churchillově bariéře s vyhlídkou na strategickou vodní plochu Scapa Flow. Projdeme opevnění z 2. svět. války i mimořádné dílo italských vězňů Italian Chapel. Orkneje jsou také známé dlouhotrvajícím denním světlem v létě a pestrobarevnými západy slunce. Provází J. Vinkler. Poznámka : V závislosti na letovém řádu 2015 může být program lehce upraven.

Program

 1. Den: odlet z Prahy, transfer do hotelu v EDINBURGHU, procházka městem s možností vystoupit na pahorek nad městem Arthur’s Seat s krásnou vyhlídkou na hlavní město Skotska.
 2. Den: vyhlídková jízda vlakem přes skotskou vysočinu a dále busem a trajektem do hlavního města KIRKWALLU. Ubytování. Seznámení s místem, podvečerní vyhlídka z WIDEFORD HILL západně od města (226 m n. m.), z kterého lze přehlédnou téměř celé souostroví.
 3. Den: snídaně, pokračování v prohlídce KIRKWALLU. Návštěva Orkney Museum v Tankerness House s velmi cennými a rozmanitými sbírkovými předměty z historie a současnosti Orknejí. Prohlídka impozantní katedrály St. Magnus, biskupského a vévodského paláce, prohlídka s ochutnávkou velmi ceněné whisky v HIGHLAND PARK DISTILLERY. Návrat do místa ubytování.
 4. Den: snídaně, odjezd na celodenní výlet. Trajektem na ostrov HOY, který se odlišuje od ostatních ostrovů. Ve staronorštině Haey znamená Vysoký ostrov. Túra z Moaness Pier do osídlení RACKWICK na jednom z nejhezčích míst Orknejí. V roce 1 900 zde žilo 80 obyvatel, dnes pouze 5 stálých. Cestou kolem DWARFIE STANE, jediné do skály vytesané hrobky v Británii (3 000 př. n. l.), podle Sira W. Scotta příbytek trollů. Kolem 200 vysokých útesů, vyhlídka na proslulé skalisko v moři OLD MAN OF HOY (137 m). Kolem BERRIEDALE WOOD, nejsevernější lesní plochy v Británii, která zřejmě připomíná pokryv Orknejí před 7 000 lety (túra 19 km). Trajektem zpět na Mainland. Podvečerní procházka uličkami druhého orknejského města STROMNESS. Návrat do místa ubytování.
 5. Den: snídaně, celodenní výlet po West Mainland. Prohlídka hrobky MAESHOWE, dle mnohých nejkrásnějšího historického monumentu v Británii. Procházka k asi nejfotografovanějšímu prehistorickému monumentu na Orknejích RING OF BRODGAR a míli východně ke stojícím kamenům STANDING STONES OF STENNESS. Prohlídka starobylé osady SKARA BRAE ukryté více než 4 000 let pod navátým pískem. Pěšky podél útesů MARWICK HEAD s pozorováním ptačích kolonií. A dále na přílivový ostrov BROUGH OF BIRSAY s pozůstatky staronorského osídlení a s ruinami kostela sv. Petra z 12. století (celkem 9 km). Návrat do místa ubytování.
 6. Den: snídaně, odjezd na celodenní výlet. Z Tingwallu na ostrov ROUSAY, který je charakterizován jako "Egypt severu". Procházka po WESNESS WALK, nejdůležitější archeologické míli ve Skotsku s brochy, norským osídlením, vikingskými a piktskými hroby. MIDHOWE BROCH, nejzachovalejší broch jižně od Shetland s výškou stěny 4,3 m (cca 12 km). Na ostrově WYRE prohlídka norského hradu z 12. století - CUBBIE ROO’S CASTLE a nedaleké románské kaple, údajně obojí nechal postavit Kolbein Hruga zaznamenaný v Orkneyinga Saga. Pozorování tuleňů v THE TAING (4 km). Zpět na pevninu a návrat do místa ubytování.
 7. Den: snídaně, odjezd z Kirkwallu. Prohlídka MINE HOWE, mystéria 29 schodů. Ostrovy BURRAY a SOUTH RONALDSAY jsou dnes přístupné po CHURCHILL BARRIERS, které nařídil W. Churchill v roce 1940 vybudovat tak, aby bylo zabráněno přístupu do SCAPA FLOW z východu. Zastávka u ITALIEN CHAPEL na Lamb Holm vybudované italskými vězni za 2. svět. války. Procházka po HOXA HEAD s pobřežními bateriemi z 2. svět. války (3 km). Prohlídka TOMB OF EAGLES, jedné ze dvou známých hrobek tohoto typu. Kromě lidských koster zde byly nalezeny též kostry a drápy orlů. Trajektem a busem do INVERNESS. Ubytování. Večerní procházka městem, zastavení u hradu se sochou skotské národní hrdinky Flory McDonald.
 8. Den: vlakem do Edinburghu, transfer na letiště, odlet do ČR.

Ubytovnání

Hotel - 6x nocleh v hotelu s polopenzí, 1x v tranzitním hotelu bez stravy

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Termíny

DatumDélkaCena od
10. 7. - 17. 7.8 dní35 990,- KčVíce o ceně
pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 25296,-
pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 50560,-
příplatek za 1 lůžkový pokoj4 800,-
příplatek za neobsazené lůžko4 800,-
dospělá osoba35 990,-
18. 9. - 25. 9.8 dní35 990,- KčVíce o ceně
pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 25296,-
pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 50560,-
příplatek za neobsazené lůžko4 800,-
příplatek za 1 lůžkový pokoj4 800,-
dospělá osoba35 990,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka do Edinburghu vč. let. tax a poplatků cca 6 000 Kč, veškerá doprava po ostrovech pronajatým mikrobusem a místní hromadnou dopravou, meziostrovní trajekty, 6x nocleh v hotelu s polopenzí, 1x v tranzitním hotelu bez stravy , vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj za 4 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 25 000 Kč za 296 Kč, do 50 000 Kč za 560 Kč
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?