Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země
popis

Paleochora - LITO ***

Řecko Od 15 631,- Kč

O Trendu

Vážení přátelé,
V cestovní agentuře TREND můžete najít více než 4000 zájezdů po celém světě. V nabídce máme jak pobytové zájezdy, tak zájezdy poznávací, ale najdete u nás rovněž studijní pobyty i zájezdy do exotických zemí. Nechybí zájezdy s pěší turistikou i zájezdy do termálních lázní. Kromě zájezdů u nás můžete zakoupit rovněž mezinárodní jízdenky od Student Agency po celé Evropě. Jsme cestovní agentura spolupracující pouze s pojištěnými cestovními kancelářemi naší republiky. Děkujeme Vám za to, že jste navštívili naše webové stránky a v případě zájmu o jakýkoliv zájezd nás neváhejte kontaktovat.

Za  CA TREND - FRANTIŠEK TUHÁČEK

Velká Británie, Skotsko - Kouzelné Hebridy s turistikou - hotel

Přírodní scenérie, které nabízí ostrovy na západě Skotska, patří k nejkrásnějším na světě. VNĚJŠÍ i VNITŘNÍ HEBRIDY jsou jedinečné. Míle nádherných písečných pláží s osamělými návštěvníky přechází v duny pokryté kobercem machair, travin s divokými květinami, a ty zase v mokřiny s bludištěm nesčetných jezer a jezírek. Za nimi se vypínají vrcholy kopců a hor. Krajina těchto ostrovů je odedávna nezměněná. Většina místních skal je tu více než polovinu doby existence naší planety. Na ostrovech je řada archeologických lokalit, včetně "Stonehenge severu" CALLANISH STANDING STONES na LEWISU. Přátelští místní obyvatelé hovoří gaelsky a anglicky. Mezi některými ostrovy přejedeme po silnici vedoucí po úzkém náspu, k jiným se přeplavíme trajekty. Navštívíme 8 ostrovů Vnějších Hebrid a perlu Vnitřních Hebrid- ISLE OF SKYE.

Program

 1. Den: odlet z Prahy do EDINBURGHU, ubytování, seznámení skupiny.
 2. Den: ranní let Edinburgh - Stornoway, okruh po ostrově LEWIS, nejstarší kamenný kruh v Británii - Callanish Standing Stones nazývaný Stonehenge severu, obytná věž z počátku letopočtu - Dun Carloway Broch, tradiční domy croft-houses v Garenin, ubytování, podvečerní procházka v STORNOWAY, jediném městem na Vnějších Hebridách.
 3. Den: snídaně, přes jižní část ostrova Lewis po silnici na ostrov HARRIS, zastávka na "hranici" ostrovů Harris, Lewis, cesta pod nejvyšší horou ostrovů - Clisham (799 m n. m.), výhledy na mořské zátoky, přístav Tarbert, podél nádherných pláží jižního Harrisu, zastávka s procházkou u SELLEBOST BEACH, ubytování.
 4. Den: snídaně, fakultativní výlet motorovou lodí ve dvou variantách, celodenní dražší varianta nás zavede až na vzdálené souostroví ST. KILDA (UNESCO), levnější varianta je vyhlídková jízda mezi ostrůvky u pobřeží ostrova Harris. Návrat do místa ubytování.
 5. Den: snídaně, prohlídka jediného zachovalého středověkého kostela na ostrovech v RODEL, z Leverburghu trajektem na ostrov BERNERAY, pěšky přes machair na dlouhou jedinečnou písečnou pláž, která se táhne podél celého západního pobřeží ostrova, po silnici na ostrov NORTH UIST, procházka v přístavu Lochmaddy, ubytování.
 6. Den: snídaně, zastávka u ruin kostela v CAIRINIS, přejezd po silnici na ostrov GRIMSAY a na další ostrov BENBECULLA, kde je téměř tolik vody jako země, po procházce vřesovištěm fascinující výhled z kopce RUEVAL (124 m n. m.), po silnici na ostrov SOUTH UIST, zastávka u sochy Panny Marie ostrovů, prohlídka raně křesťanského HOWMORE (Tobha Mhor) s ruinami kaplí, po nejdelším náspu mezi ostrovy ve Skotsku na ERISKAY, návrat do místa ubytování.
 7. Den: snídaně, trajektem na nejhezčí ostrov Vnitřních Hebrid - ISLE OF SKYE, procházka ve stolových horách QUIRAING, pobřežní skála Kilt Rock s vodopádem, osamělé skalisko Old Man of Storr, hlavní město ostrova PORTREE, ubytování.
 8. Den: snídaně, pokračování na Isle of Skye, kratší pěší túra jedním z nejkrásnějších pohoří Británie - CUILLIN MOUNTAINS, přes Broadford a jihem ostrova do přístavu Armadale, trajektem na skotskou pevninu do přístavu MALLAIG, ubytování.
 9. Den: z Mallaigu ranním vlakem přes vysočinu jednou z nejkrásnějších skotských železničních tras do Glasgowa a Edinburghu, mj. pojedeme po legendárním kamenném mostě proslaveném filmem Harry Potter, za příznivého počasí vyhlídka na Ben Nevis, odlet z Edinburghu do Prahy.

Ubytovnání

Hotel

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně

Termíny

DatumDélkaCena od
2. 7. - 10. 7.9 dní43 990,- KčVíce o ceně
zvýšení pojištění storna zájezdu do 25 000 Kč (A2563,-
dospělý43 990,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka vč Praha-Edinburgh vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, Edinburgh-Stornoway vč. let. tax a poplatků cca 2 400 Kč, trajekty mezi ostrovy, jízdné železnicí Mallaig-Edinburgh, autobusová doprava, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, 8x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

 • zvýšení pojištění storna do 25 000 Kč za 63 Kč
 • výlet motorovou lodí na ostrově Harris, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?