Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země
popis

Karelie + Solovecké ostrovy

Rusko Od 57 690,- Kč
popis

Medulin - Ai Pini apartmány **

Chorvatsko Od 6 333,- Kč

O Trendu

Vážení přátelé,
V cestovní agentuře TREND můžete najít více než 4000 zájezdů po celém světě. V nabídce máme jak pobytové zájezdy, tak zájezdy poznávací, ale najdete u nás rovněž studijní pobyty i zájezdy do exotických zemí. Nechybí zájezdy s pěší turistikou i zájezdy do termálních lázní. Kromě zájezdů u nás můžete zakoupit rovněž mezinárodní jízdenky od Student Agency po celé Evropě. Jsme cestovní agentura spolupracující pouze s pojištěnými cestovními kancelářemi naší republiky. Děkujeme Vám za to, že jste navštívili naše webové stránky a v případě zájmu o jakýkoliv zájezd nás neváhejte kontaktovat.

Za  CA TREND - FRANTIŠEK TUHÁČEK

Velká Británie, Skotsko - Nejkrásnější místa Skotska a ostrov Skye (letecky)

Vydejte se s námi poznat rozmanitou skotskou krajinu, jež nemá v Británii obdoby. Travnaté kopce oblasti Borders, odlehlá horská údolí, třpytící se jezera, historická města a romantické hrady vypínající se na ostrovech nebo u jezer. Samozřejmě ochutnáme i pravou skotskou whisky, budeme pátrat po lochnesské příšeře, obdivovat folklór země, skotskou muziku a úchvatný ostrov Skye, známý divokou scenérií, útesem Kilt Rock, jenž je pojmenován podle podobnosti s tradiční skotskou sukní.

Program

 1. Den: Odlet z Prahy do Edinbutghu, transfer na ubytování do hotelu. Odpoledne první seznámení s městem EDINBURGH, procházka s průvodcem po reprezentativní třídě Princess Street, množství obchůdků a typických skotských hospod nebo výstup na vyhlídkový bod Calton Hill.
 2. Den: EDINBURGH, celodenní prohlídka - impozantní hrad Edinburgh Castle s korunovačními klenoty, Royal Mile s katedrálou až ke klášteru a královskému zámku Holyrood - skotské sídlo britské královny, královská jachta Britannia. Možnost výstupu na Arthur’s seat (251 m), nejvyšší vrcholek města, který je součástí parku Holyrood, výhledy na celé město nebo návštěva známých muzeí.
 3. Den: ráno přejedeme strhující FORTHSKÉ MOSTY a přijedeme do města STIRLING, které vyrostlo kolem stejnojmenného hradu. Navštívíme královský hrad Stirling tyčící se vysoko na skále, který po staletí vévodil skotským dějinám a z historického hlediska patří k nejvýznamnějším pevnostem ve Skotsku. Opouštíme hrad a přesouváme se na druhou stranu Stirlingu k WALLACE MONUMENT, rozhledna s expozicí o skotské historii i současnosti. Zastávka na bitevním poli Bannockburn, kde Robert I., muž který se stal symbolem skotské nezávislosti, porazil Angličany. Dále navštívíme jediný rotační lodní výtah tohoto typu na světě - FALKIRK WHEEL nacházející se nedaleko města Falkirk.
 4. Den: pokračujeme typicky skotskou krajinou územím Highlands, cestou exkurze v palírně whisky EDRADOUR DISTILLERY v PITLOCHRY spojená s ochutnávkou, dále navštívíme velkolepé sídlo vévody z Athollu - BLAIR ATHOL - prohlídka zámku Blair Castle, sídlo rodu Murray, vévodů z Athollu. Přes pohoří Grampian Mountains a kolem několika jezer přijdeme k nejfotografovanějšímu hradu Skotska, k hradu EILEAN DONAN, krátká zastávka a odjezd na ubytování.
 5. Den: celodenní výlet po ostrově SKYE opředeném legendami, bez něhož si návštěvu Skotska nelze představit. Nejprve zastavíme u vyhlídky KILT ROCK - útesy vypínající se do výšky až 60 m u jezera Loch Mealt, přejezd po východním pobřeží poloostrova Trotternish - skalní jehla OLD MAN OF STORR, lehký pěší výstup. Hlavní město ostrova, atraktivní rybářský přístav PORTREE s malebnou řadou barevných domů na pobřeží. Navštívíme také nejstarší rodové sídlo Skotska, hrad DUNVEGAN s nejcennější relikvií Fairy flag. V případě příznivého počasí možno odjet do laguny, v níž žije asi 300 tuleňů.
 6. Den: dojedeme k nejznámějšímu a druhému největšímu jezeru Skotska LOCH NESS, po cestě kolem jezera zastávka na troskách hradu Urquhart Castle, odkud je úžasný výhled na jezero Loch Ness, prohlídka hradu, zastavíme v malebném městečku FORT AUGUSTUS - fakultativně výlet lodí po jezeře Loch Ness, prohlídka zdymadel Kaledonského kanálu. Milovníky přírody nadchne Skotská vysočina. Údolí GLEN NEVIS s nejvyšší horou Británie BEN NEVIS (1 344 m) - možnost fakultativně vyjet lanovkou ze střediska Nevis Range, popř. zastávka na soustavě osmi zdymadel tzv. NEPTUNOVÝCH SCHODECH, odkud je krásný pohled na horu Ben Nevis. Přejezd přes jedno z nejkrásnějších údolí Skotska GLEN COE s krátkými zastávkami na fotografování až do vesničky LUSS, která patří k nejhezčím vesnicím v Lowlands s neobyčejně pitoreskními domky na břehu jezera Loch Lomond. Ubytování v okolí Glasgow.
 7. Den: po snídani se přesuneme do kraje Fife, do nejstaršího univerzitního města Skotska ST. ANDREWS, které je považováno za "domov golfu" a na zdejší univerzitě studoval i princ William. Návštívíme British Golf Museum, hrad ležící přímo na břehu moře, který začal budovat biskup Roger, projdeme se po písčitých plážích a neopomeneme ani na dominantu města - katedrálu a věž St. Rule (kostel sv. Regula), z níž se nám naskytne nezapomenutelný výhled na celé město a okolí. Zastavíme i u Roslinské kaple (známá z filmu Šifra mistra Leonarda). Pokračujeme do Lowlands a ke konci dne prohlídka jedno z nejkrásnějších opatství MELROSE ABBEY, ze kterého se dochovaly úžasné ruiny.
 8. Den: v ranních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

Ubytovnání

Hotel - 7x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně - 7x snídaně

Termíny

DatumDélkaCena od
2. 8. - 9. 8.8 dní32 990,- KčVíce o ceně
zvýšení pojištění storna zájezdu do 25 000 Kč (A2556,-
příplatek za 1 lůžkový pokoj3 800,-
dospělá osoba32 990,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenka Praha-Edinburgh vč. let. tax a poplatků cca 7 500 Kč, doprava minibusem (autokarem) po Skotsku - dle počtu účastníků, 7x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 7x snídaně, mýtné na ostrově Skye, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu

Cena nezahrnuje

 • 1lůžkový pokoj 3 800 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 25 000 Kč za 56 Kč
 • vstupné, fakultativní služby, lodičky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?