Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země

O Trendu

Vážení přátelé,
V cestovní agentuře TREND můžete najít více než 4000 zájezdů po celém světě. V nabídce máme jak pobytové zájezdy, tak zájezdy poznávací, ale najdete u nás rovněž studijní pobyty i zájezdy do exotických zemí. Nechybí zájezdy s pěší turistikou i zájezdy do termálních lázní. Kromě zájezdů u nás můžete zakoupit rovněž mezinárodní jízdenky od Student Agency po celé Evropě. Jsme cestovní agentura spolupracující pouze s pojištěnými cestovními kancelářemi naší republiky. Děkujeme Vám za to, že jste navštívili naše webové stránky a v případě zájmu o jakýkoliv zájezd nás neváhejte kontaktovat.

Za  CA TREND - FRANTIŠEK TUHÁČEK

Nejkrásnější trek na Islandu

1130 Program pro zdatné turisty nabízí absolvování jednoho z nejkrásnějších treků na světě – Laugavegur. Vede od jižního pobřeží Atlantiku až do srdce hornatého vnitrozemí - termální oblasti Landmannalaugar. Délka treku je 80 km a spatříte na něm všechny zajímavosti přírody této jedinečné země včetně čerstvého lávového pole ze sopky Eyjafjallajökull z roku 2010. Na dosah ruky se dostanete k aktivním projevům postvulkanické činnosti (vývěry horkých par s příměsí síry, bahenní sopky, termální prameny apod.), překonáte lávová pole různého stáří a vystoupáte též na hranici věčného sněhu a ledu. Pro odlehčení batohů i pro Vaše pohodlí, a kvůli možnosti velmi nepříznivého počasí je ubytování na treku zajištěno na horských chatách. Zde jsou ve společných místnostech „speciální“ čtyřmístné palandy, spacáky si vezmete vlastní. Příprava jídla je možná na vařičích v chatách. Odlet z Prahy přímo na Island. Minimální počet účastníků: 14. Doplatek zájezdu 60 dní před odletem.

Program

 1. Den: Sraz na letišti v Praze před půlnocí (tj. 26. 7.).
 2. Den: Odlet cca ve 02:00, přílet do Keflavíku časně ráno. Nejdříve přejedeme na místo, kde byl vyhlášen první parlament na světě - Alþing - v Národním parku Þingvellir, který každých 5 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 m. Přesun na ubytování na jihu Islandu.
 3. Den: 5 denní trek Laugavegur začneme pod monumentálním vodopádem Skógafoss. Převýšení na dnešní trase je cca 1 100 m.
 4. Den: Dnes nás cestou čeká několik ledových brodů. Z Thórsmörku pokračujeme nejprve nízkým lesíkem, pak pustou ledovcovou krajinou. Přes hlubokou soutěsku přítoku řeky Markarfljót vede můstek. Nepříliš náročným terénem dojdeme k chatě Emstrur, nocleh. Převýšení je dnes cca 200 m.
 5. Den: Ráno pokračujeme po rovinaté cestě obklopené kužely vyhaslých sopek a po krátkém výstupu na náhorní plošinu a přebrodění mělkých říček dojdeme na nocleh k chatě u nádherného jezera Álftavatn s možností odpolední procházky. Převýšení je cca 300 m.
 6. Den: Po dopoledním odpočinku u jezera nás čeká kratší túra mezi vrcholky hor s ledovými čepičkami a bizarní kopcovitou krajinou, výrazně modelovanou vodní erozí. Budeme se pohybovat ve výškách kolem 1 000 m n.m., tedy téměř na spodní hranici mraků, kde i v létě dosahují teploty jen 8-10 °C a není výjimečná ani sněhová přeháňka. Zážitky však často umocňuje průzračný islandský vzduch s dalekým dohledem často i více než 100 km! Převýšení na dnešní trase je cca 500 m.
 7. Den: Z chaty Hrafntinnusker. Ty jsou tvořeny sypkou horninou zvanou ryolit, která získává díky různým příměsím, především železa, širokou škálu barev. Proto je celá oblast tak fotogenická a populární nejen mezi turisty z Islandu, ale i z celého světa. Na závěrečném sestupu projdeme černým lávovým polem, v jehož čele se nachází centrum celé oblasti s chatou a občerstvením v pojízdném „bufetu“. Odměnou za čtyřdenní námahu nám budou koupele v horké říčce vzdálené několik desítek metrů od chaty. Díky dlouhému dennímu světlu si je můžete užívat i po odjezdu davů turistů.
 8. Den: Než se vrátíme zpět do civilizace, můžeme cestou v případě dostatku času absolvovat krátkou túru na jihozápadě ostrova. Navečer navštívíme hlavní město Reykjavík a poté již přejedeme na krátký nocleh na poloostrově Reykjanes.
 9. Den: V časných ranních hodinách odletíme z Islandu. Přílet do Prahy dopoledne. Pozn.: Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Ubytovnání

Chata

Doprava

Letecky

Strava

Vlastní

Termíny

DatumDélkaCena od
26. 7. - 3. 8.9 dní30 900,- KčVíce o ceně
Cena30 900,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • ubytování v chatách ve společné místnosti (vlastní spací pytle, bez stravy), průvodce
 • zpáteční letenku z Prahy vč. let. tax, dopravu autobusem na Islandu, 7x
 • na Islandu, 1x koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu, cestovní pojištění UNIQA
 • K5C a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 3.000,- ISK (20,- EUR), další neuvedené služby, tzn. mj.
 • stravu.

Slevy

 • Žádnou z těchto slev nelze uplatnit na speciálně zlevněné nabídky.
 • Slevy z ceny zájezdů nelze uplatňovat dodatečně po zakoupení zájezdu.
 • Slevy se s výjimkou věrnostní slevy nesčítají.
 • Slevy se počítají pouze ze základní ceny zájezdu (tj. bez příplatků).
 • Slevy se nevztahují na letenky, pronájem ubytování a auta.
 • f) Plynárenská: 3%
 • Maximální možná sleva činí 3.000,-Kč/os.
 • e) Koktejl: 5%
 • d) Časová:
 • c) Věrnostní: 2% pro klienty, kteří se již zúčastnili alespoň tří zájezdů z našeho katalogu
 • b) Turistická: 3 % členové KČT a KST se zaplacenými příspěvky na rok 2011
 • a) Věková: 2,5 % děti do 15 let a osoby starší 65 let
 • 8% - při úhradě celé ceny zájezdu do 5.1.2011
 • 5% - při úhradě celé ceny zájezdu do 1.2.2011
 • 3% - při úhradě celé ceny zájezdu do 1.3.2011
 • „Zlatá severská sleva“ – 12%, pro klienty, kteří se v posledních třech letech zúčastnili alespoň tří zájezdů z našeho katalogu. Slevu možno čerpat až do 1.3.2011. Nabízíme přednostní právo výběru sedadel v buse (nutno konzultovat při rezervaci).
Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?